خبرنگاران باکو خواستار حمایت ایران شدند.

دولت باکو ، شعبه نمایندگی حکومتهای خارجی است.

 

حکومت باکو کشور خود را زیر پای اسراییل انداخته است؛ روزنامه «گوندوز» چاپ باکو با اشاره به اخبار منتشر شده درباره واگذاری یک فرودگاه و پایگاه نظامی توسط دولت باکو به رژیم صهیونیستی نوشت : سالهاست که دولت باکو ، کشور را دربست به رژیم صهیونیستی و امریکا تحویل داده است.

نشریه باکو از قول عاکف حمید اف تحلیلگر سیاسی نوشت : بیست درصد از اراضی کشور به ارمنستان و هشتاد درصد بقیه نیز به امریکا و رژیم صهیونیستی واگذار شده است و بدینگونه سراسر کشور ما میان کشورهای خارجی تقسیم شده است و در ایم میان اجاره واگذاری کشور نیز به جیب خاندان علی اف و گروه حاکم سرازیر می شود. دولت الهام علی اف در حقیقت شعبه نمایندگی امریکا و متحدان اوست.

شایان ذکر است در قانون اساسی باکو ، واگذاری پایگاه به کشورهای خارجی ممنوع شده است اما مدتی قبل رژیم باکو ، دکترین نظامی جدیدی به تصویب پارلمان و امضای علی اف رساند که بر طبق آن ، واگذاری پایگاه به کشورهای بیگانه و پذیرش نیروهای مسلح خارجی در صورت ضرورت امکان پذیر می شود.

 

 نزدیکی به اسراییل چه نتیجه ای برای حاکمیت به همراه خواهد داشت؟

 

اقدامات افراطی دولت باکو برای تامین منافع رژیم صهیونیستی حتی سبب اعتراض روزنامه های غربگرای باکو نیز شده است.

روزنامه آزادی چاپ باکو نوشت :

دیدار الهام علی اف رییس دولت باکو در چارچوب نشست امنیت هسته ای سئول با« دان مریدور» وزیر امور سرویس مخفی اسراییل به قدر کافی سوال برانگیز می باشد. زیرا وی از باکو خواسته است تحریم علیه ایران را تشدید کند. اکنون سوال اصلی این است که دولت باکو چه واکنشی به این پیشنهاد نشان خواهد داد. زیرا در صورت پاسخ مثبت الهام علی اف به این پیشنهاد مناسبات با ایران که بدون اینها هم بحرانی است، بحرانی تر خواهد شد.

به گزارش واحد خبر حرکت آزادیبخش ایران شمالی ، صلح الدین اکبر افزود : رسانه های صهیونیستی اخبار جدیدی در مورد روابط این کشور با آذربایجان و فعالیتش در منطقه قفقاز جنوبی منتشر کرده اند. بنا به نوشته سایت «Y-net»  اسراییل در شرایط کنونی برای گسترش جبهه خود با ایران، مناسبات خود با گرجستان و دولت باکو را توسعه می بخشد. همچنین گفته می شود که نمایندگی های جمع آوری اطلاعات جاسوسی و نظامی اسراییل در هر دو کشور فعالیت دارد.

صلح الدین اکبر رییس شورای یورو آتلانتیک بیان داشت، دولت باکو در دوره اخیر خط نزدیک شدن افراطی به اسراییل را در پیش گرفته است. همچنین باکو نسبت به ایران برخوردهای نامعقول و خشنی در پیش گرفته و تبلیغات علیه ایران را گسترش داده است.

صلح الدین اکبر گفت : دولت باکو در تحقق تحریمها علیه ایران نقشی فعال ایفا می کند. البته اگر باکو به پیشنهادات جدید ضد ایرانی اسراییل پاسخ مثبت دهد، ممکن است ایران نیز اقداماتی متقابل انجام دهد.

وی افزود : دولت باکو ( و به عبارت بهتر سران دولت باکو و برخی گروهها ) در توسعه مناسبات با اسراییل منافع شخصی نیز دارند.

وی وجود شبکه های جاسوسی صهیونیستی در ایران شمالی ( جمهور آذربایجان ) را تایید کرد و گفت: نمایندگی سیاسی هر کشوری می تواند نقش شبکه جاسوسی را نیز ایفا کند. علاوه بر این، کارفرمایان و اداراه های فرهنگی نیز می توانند این وظیفه را بر عهده بگیرند. با توجه به دشمنی اسراییل با ایران نباید از تمایل اسراییل به داشتن شبکه جاسوسی در جمهوری آذربایجان ( ایران شمالی ) تعجب کرد.

 

خبرنگاران باکو خواستار حمایت ایران شدند.

 

جمعی از خبرنگاران  روزنامه های مختلف باکو با مراجعه به سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو ،  نامه ای خطاب به دولت ایران تقدیم مسولین سفارت کردند.

در این نامه آمده است : سرزمین جمهوری آذربایجان در حقیقت بخشی از ایران بوده که با عهدنامه های گلستان  و ترکمانچای تحت اشغال روسیه قرار گرفت و پس از فروپاشی شوروی امید می رفت که دوباره به سرزمین نیاکان خویش ملحق شویم ، اما امیدهای مردم به یاس گرایید و در اتفاقی شوم ، بار دیگر این سرزمین تحت اشغال خارجی درآمد. قره باغ تجزیه شد و قرار داد دوستی در سال 1994 میان حیدر علی اف و ارمنستان امضا گردید. حیدر علی اف قراردادهای دیگری نیز با امریکا و سران صهیوینسم بین الملل امضا کرد و بدینگونه منابع نفت و گاز جمهوری آذربایجان که در واقع « ایران شمالی » است ، به بیگانگان واگذار شد. و در حقیقت بخش باقیمانده کشور نیز در اختیار غرب قرار گرفت.

 در نامه خبرنگاران باکو خطاب به جمهوری اسلامی ایران آمده است : طی ماههای اخیر ، صدها تن در جمهوری آذربایجان به اتهام فعالیت دینی ، آموزش قرآن در مساجد و تشکیل هیاتهای حسینی دستگیر و زندانی شده اند ،  ما از همه مسولین ایران و مسولین شیعیان بخصوص مراجع تقلید خواستار حمایتهای عملی هستیم.

ما از دولت جمهوری اسلامی میخواهیم نسبت به سرنوشت مردم جمهوری آذربایجان که در حقیقت بخشی از ملت بزرگ ایران هستند توجه بیشتری نشان داده و مانع از پایمال شدن حقوق ابتدایی میلیونها شیعه آذری توسط حاکمیت دیکتاتوری باکو شود.

 

/ 0 نظر / 39 بازدید