مفسد بزرگ مالی جهان : الهام علی اف

الهام علی اف به عنوان مفسد مالی بزرگ معرفی شد.

 

به گزارش واحد خبر حرکت آزادیبخش ایران شمالی به نقل از روزنامه آزادی چاپ باکو ، رییس دولت باکو یکی از مفسدان بزرگ مالی جهان است که برای موسسات بین المللی  بررسی کننده فساد ، چهر های شناخته شده است.

این روزنامه نوشت :الهام علی اف به عنوان مفسد مالی در سال 2012 در جهان از سوی سازمان بین المللی تحقیقات در فساد و جرایم سازمان دهی (OCCRP) اعلام شد.

گفتنی است خانواده حیدر علی اف حدود بیست سال است که قدرت را در باکو در دست دارد. نفت و اقتصاد در اختیار طیفی از وابستگان این خانواده و افرادی چون الهام علی اف ، رامیز مهدی اف ، کمال الدین حیدر ، رونق عبدالله یف و...  است و این گروه ثروت و منابع کشور را مانند اموال شخصی در اختیار گرفته و دهها شرکت تجاری سود اور نیز ایجاد کرده اند.این در حالی است که با گذشت 17 سال از امضای آتش بس توسط حیدر علی اف و خاموشی مناقشه قره باغ ، اوارگان این مناقشه همچنان در چادرها و کپرها و تحت پوشش مراکز خیریه مانند کمیته امداد امام خمینی زندگی می کنند.

 

وزیر خارجه سابق اسراییل :

روابط بین اسراییل و دولت باکو گسترش خواهد یافت

 

آویگدر لیبرمن وزیر سابق امور خارجه رژیم صهیونیستی گفت : « روابط بین اسراییل و دولت باکو بیش از بیش گسترش خواهد یافت».

به گزارش واحد خبر حرکت آزادیبخش ایران شمالی ، لیبرمن در گفتگو با خبرنگار «وستنیک قفقاز» افزود :

تقویت روابط اسراییل با دولت باکو  و دولت قزاقستان مهم ترین دستاورد من در زمان فعالیت در وزارت امور خارجه اسراییل بوده است. و این مناسبات شرایط توسعه روابط دولت یهودی با کشورهای مسلمان را فراهم کرده است.

وی با ابراز امیدواری به این که پس از انتخابات در اسراییل مجددا به پست قبلی خود بازگردد، گفت: صرف نظر از نتیجه انتخابات، روابط اسراییل با کشورهای قفقاز و آسیای میانه همچنان ادامه خواهد یافت. به گفته وی، بین اسراییل و کشورهای مزبور قراردادهای طولانی مدت در زمینه های فروش اسلحه، فناوری های مدرن و تبادل علمی و فرهنگی موجود است.

 

سفیر آمریکا در ایروان: مرز ترکیه و ارمنستان باید باز بشود

 

به گزارش آپا، "جان هفیرن" سفیر آمریکا در ارمنستان در گفتگو با خبرنگاران در کنگره آمریکا، با بیان این که گروه مینسک تنها میانجی برای حل و فصل مناقشه قره باغ می باشد، لزوم گشایش مرز ترکیه و ارمنستان را مورد تاکید قرار داده است.

وی با اشاره به اهمیت توسعه روابط بین این دو کشور، در پاسخ به سوالی در مورد به موضوع «نسل کشی ارامنه» گفت : ارزیابی حوادث سال 1915 در صلاحیت سفرا نیست و مراجع مافوق در آمریکا از صلاحیت اظهار نظر در این رابطه برخوردارند.

وی افزود: وظیفه سفارت آمریکا کمک به تبدیل ارمنستان به کشوری امن و دموکراتیک است .

شایان ذکر است طی سالهای گذشته روابط ارمنستان و ترکیه سیر صعودی داشته و سفر رییس جمهور ترکیه به ارمنستان در راس یک هیات 120 نفری ، نقطه عطفی در روابط سیاسی ترکیه و ارمنستان محسوب می شود . روابط تجاری دو طف نیز رو به گسترش بوده و شرکتهای ترکیه اصلی ترین منبع تامین مواد غذایی ارمنستان هستند.

 

 

نامه سازمان آزادیبخش قره باغ به الهام علی اف

 

 سازمان آزادیبخش قره باغ با ارسال نامه ای به الهام علیف رییس دولت باکو، خواستار آزادی مدافعان قره باغ از زندان شد.

به گزارش واحد خبر حرکت آزادیبخش ایران شمالی ، در نامه سازمان آزادیبخش قرهب اغ به الهام علی اف ، موضوع آزادی " دکترمحسن صمداف" رهبر حزب اسلامی و "نگار یعقوبلو" از فعالان جوان حزب مساوات مورد توجه قرار گرفته است.

در این نامه همچنین با اشاره به این که 10 سال پیش گروهی از جوانان که بین مردم به عنوان پارتیزان های قره باغ شناخته می شدند، به اتهام ایجاد گروه مسلح غیرقانونی روانه زندان شده و همه آنها اکنون پس از طی مدت محکومیت شان آزاد شده اند، آمده است: «هدف اصلی این گروه جنگیدن در برابر نیروهای اشغالگر ارمنستان بود و تنها یکی از آنها به نام محمد محمداف که در 20 سالگی به حبس ابد محکوم شده بود، هم اکنون نیز در زندان به سر می برد. دادگاه عالی باکوبه توصیه دادگاه حقوق بشر اروپا در 5 فوریه مجددا به پرونده وی رسیدگی خواهدکرد. وی 10 سال است که در زندان به سر می برد و بیمار است. تنها فرزند مادر تنهایش می باشد که او نیز در بستر بیماری است.

در خواست دیگرمان در ارتباط با دکترمحسن صمداف رهبر حزب اسلامی است. وی به شدت بیمار است و امکان مرگ وی وجود دارد. دکتر صمداف نماینده طیف دینداران جامعه آذربایجان است. ادامه بازداشت وی ،دینداران و کسانی را که سعی در ایجاد همبستگی ملی را دارند، نگران می سازد و چنان چه در زندان اتفاقی برای وی بیافتد، این به سود جامعه و وحدت ملی نخواهد بود.

در پایان این نامه ضمن ابراز نگرانی از ادامه محکومیت نگار یعقوبلو از فعالان جوان مخالف دولت ، درخواست شده که با توجه به این که پدر این فعال سیاسی جوان از داوطلبان جنگ قره باغ بوده و خدمات ارزنده ای در مقابله با اشغالگران ارمنی داشته، نسبت به آزادی وی از زندان اقدام شود. 

گفتنی است بعد از به قدرت رسیدن حیدر علی اف ، جریان مردمی دفاع از قره باغ ( آمونلار ) که عده زیادی از آنان نیز در جنگ قره باغ کشته شده بودند ، مورد هجوم حیدر علی اف قرار گرفته و سرکوب شدند و روشن جواد اف رهبر آمونها نیز در باکو توسط ماموران امنیتی کشته شد.

/ 0 نظر / 168 بازدید