حرکت آزادیبخش ایران شمالی


+ این خبر را هاشمی رفسنجانی فاش کرد: حیدر علی اف گفت ...

اعتراف  رییس دولت باکو به تعلق

 هفده شهر قفقاز به ایران

 

علی اف  رییس دولت باکودر گفتگو با هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام ، به تعلق تاریخی هفده شهر قفقاز  به ایران اذعان کرد و از ایران در خواست کرد که منطقه قفقاز را حفظ کند.

اکبر هاشمی رفسنجانی که در زمان فروپاشی شوروی و رهایی اراضی قفقازی ایران از تسلط روسیه – که با انعقاد عهدنامه های ننگین گلستان و ترکمانچای از ایارن جدا شده بود – مسولیت ریاست جمهوری را برعهده داشت ، به واسطه روابط  دولتی و حتی شخصی خود با مسولان سیاسی جمهوری های رها شده از تسلط روسیه ارتباطات زیادی داشت و کمکهای خاصی نیز به این افراد و جمهوری های رها شده انجام می داد.

هاشمی رفسنجانی در تازه ترین گفتگوی  مطبوعاتی خود ، گوشه ای از دیدگاههای سران برخی جمهوری های  استقلال یافته را درباره ایران فاش کرد ، مسایلی که در کتابهای خاطرات هاشمی ذکر نشده اند و شاید جزو اسرار به شمار می روند.

 

به گزارش واحد خبر حرکت آزادیبخش ایران شمالی، هاشمی رفسنجانی در آخرین گفتگوی خود با فصلنامه مطالعات بین المللی به تمایل حیدر علی اف ( از کارگزاران دیرینه حزب کمونیست و سازمان ک گ ب شوروی ) برای الحاق جمهوری آذربایجان ( ایران شمالی ) به ایران اشاره کرد.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به دوره ریاست جمهوری خود گفت : سران برخی کشورهای مشترک‌المنافع بهترین دوستان من بودند و حامی آنها پس از استقلال، جمهوری اسلامی ایران بود که در زمان دولت من بود." "آقای نیازوف که کشورش مرکز مهم گاز منطقه است به من می‌گفت که شما بیایید گاز ترکمنستان را معامله کنید و در اختیار شما باشد تا این بحث‌ها پیش نیاید. در حال مذاکره بودیم که عمر دولت من تمام شد و دیگران دنبال نکردند."

هاشمی رفسنجانی افزود : در تاجیکستان، در قزاقستان، با این عظمت، اسرارشان را به ما می‌گفتند. چون آنها مرکز مهم فضایی شوروی سابق بودند. به علاوه مراکز مهم موشک‌های ده کلاهکی که به سمت دنیا نشانه گرفته بودند در آنجا بود و همه اینها را می‌گفتند که چه کار می‌کنند و با ما مشورت می‌کردند.

در این گفتگو که از طریق خبرگزاری فارس نیز منتشر شده ، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره کشورهای ایجاد شده در اراضی قفقازی ایران گفت :واقعاً در شمال ایران در قفقاز، گرجستان و جمهوری آذربایجان، صمیمی‌ترین دوست ما بودند." "در جمهوری آذربایجان در یک جلسه رسمی که خبرنگاران هم حضور داشتند، آقای حیدر علی‌اف به من گفت که هفده شهر قفقاز متعلق به شماست و باید اینها را حفظ کنید. ما با شما هستیم."

شایان ذکر است  پس از فروپاشی شوروی ، وضعیت فلاکت بار اقتصادی جمهوری های  نوپیدا مانند ایران شمالی ( جمهوری آذربایجان ) و ترکمنستان و ... را در برگرفت به حدی که در آن زمان حیدر علی اف که عنوان حاکم نخجوان ( رییس مجلس عالی نخجوان ) فعالیت داشت ، سوخت مورد نیاز خودروی خود را پیدا نمی کرد و سوخت مورد نیاز وی  و منطقه نخجوان را جمهور یاسلامی ایران تامین  می کرد. علاوه بر این ، وضعیت فلاکت بار اقتصادی و گرانی سرسام آور و از سوی دیگر فروپاشی مراکز اقتصادی و غارت آنها توسط مسولان ، موجب شیوع قحطی در این مناطق شده بود و در این وضعیت ، جمهوری اسلامی ایران میلیونها تن مواد غذایی و گندم به صورت رایگان به مردم اراضی قفقازی هدیه می کرد. حیدر علی اف هر هفته یا دوهفته یکبار در تبریز و تهران حضور می یافت . در این وضعیت حیدر علی اف خواستار الحاق مناطق قفقازی به ایران بود و به حقایق تاریخی مانند تعلق هفده شهر قفقاز به ایران ، آشکارا و در حضور خبرنگاران اعتراف می کرد ، اما  حیدر علی اف بعد از پیوند با امریکا و صهیونیسم و در اختیار قرار دادن منابع انرژی کشور در اختیار شرکتهای غربی  تحت عنوان  « قرار داد قرن »  و در حقیقت فروش امتیاز 80 در صد باقیمانده کشور به غرب و صهیونیسم ، نه تنها از با دشمنان  اسلام و ایران به همکاری پرداخت ، بلکه حتی حقایق تاریخی مانند تعلق 17 شهر قفقاز به ایران را منکر شد . حیدر علی اف در حمله امریکا به افغانستان و عراق به طور کامل با جورج بوش ( ریس جمهور جنایتکار امریکا ) همکاری کرد و علاوه بر اینکه زمین و آسمان ایران شمالی ( جمهوری آذربایجان ) را در اختیار نیروهای مسلح امریکا قرار داد ، صدها تن از سربازان ارتش باکو را برای کشتار مسلمانان به عراق و افغانستان اعزام کرد که عده ای از این نیروهای اشغالگر نیز کشته شدند. به پاس خدمات گسترده حیدر علی اف به امریکا و صهیونیسم ، دولتهای غربی از دستیبابی فرزند وی ( الهام علی اف ) به قدرت حمایت کردند و اکنون قریب 20 سال است که خانواده حیدر علی اف حاکمیت باکو را در اختیار گرفته و به طرز دیکتاتوری حکومت می کنند.

دولت باکو مواضع خود را همواره بر اساس سیاستهای غرب تنظیم میکند و دشمنی با مسلمانان افغانستان و عراق ، همکاری با صهیونیسم علیه مقاومت لبنان و فلسطین و تبلیغ علیه گروههای مقاومت ، دشمنی با نظام سوریه ، و فعالیت مستمر علیه جمهوری اسلامی ایران بخصوص همکاری اطلاعاتی با امریکا و صهیونیسم ، حمایت از گروههای تروریست ضد ایرانی و تبلیغ علیه  ایران و تشیع و مرجعیت شیعه از اقدامات دایمی دولت باکو می باشد.

دولت الهام علی اف اخیرا  دهها تن از اسلامگرایان  ، روحانیون و فعالان هیاتهای مذهبی را دستگیر و زندانی کرده است.

نویسنده : حرکت آزادیبخش ایران شمالی ; ساعت ۱٢:۱۳ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٢/٥/۱٦
تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ اخیار و رویدادهای جمهوری آذربایجان (ایران شمالی )- منطقه جدا مانده از ایران

دولت باکو ، شعبه نمایندگی حکومتهای خارجی است.

 

حکومت باکو کشور خود را زیر پای اسراییل انداخته است؛ روزنامه «گوندوز» چاپ باکو با اشاره به اخبار منتشر شده درباره واگذاری یک فرودگاه و پایگاه نظامی توسط دولت باکو به رژیم صهیونیستی نوشت : سالهاست که دولت باکو ، کشور را دربست به رژیم صهیونیستی و امریکا تحویل داده است.

نشریه باکو از قول عاکف حمید اف تحلیلگر سیاسی نوشت : بیست درصد از اراضی کشور به ارمنستان و هشتاد درصد بقیه نیز به امریکا و رژیم صهیونیستی واگذار شده است و بدینگونه سراسر کشور ما میان کشورهای خارجی تقسیم شده است و در ایم میان اجاره واگذاری کشور نیز به جیب خاندان علی اف و گروه حاکم سرازیر می شود. دولت الهام علی اف در حقیقت شعبه نمایندگی امریکا و متحدان اوست.

شایان ذکر است در قانون اساسی باکو ، واگذاری پایگاه به کشورهای خارجی ممنوع شده است اما مدتی قبل رژیم باکو ، دکترین نظامی جدیدی به تصویب پارلمان و امضای علی اف رساند که بر طبق آن ، واگذاری پایگاه به کشورهای بیگانه و پذیرش نیروهای مسلح خارجی در صورت ضرورت امکان پذیر می شود.

 

 نزدیکی به اسراییل چه نتیجه ای برای حاکمیت به همراه خواهد داشت؟

 

اقدامات افراطی دولت باکو برای تامین منافع رژیم صهیونیستی حتی سبب اعتراض روزنامه های غربگرای باکو نیز شده است.

روزنامه آزادی چاپ باکو نوشت :

دیدار الهام علی اف رییس دولت باکو در چارچوب نشست امنیت هسته ای سئول با« دان مریدور» وزیر امور سرویس مخفی اسراییل به قدر کافی سوال برانگیز می باشد. زیرا وی از باکو خواسته است تحریم علیه ایران را تشدید کند. اکنون سوال اصلی این است که دولت باکو چه واکنشی به این پیشنهاد نشان خواهد داد. زیرا در صورت پاسخ مثبت الهام علی اف به این پیشنهاد مناسبات با ایران که بدون اینها هم بحرانی است، بحرانی تر خواهد شد.

به گزارش واحد خبر حرکت آزادیبخش ایران شمالی ، صلح الدین اکبر افزود : رسانه های صهیونیستی اخبار جدیدی در مورد روابط این کشور با آذربایجان و فعالیتش در منطقه قفقاز جنوبی منتشر کرده اند. بنا به نوشته سایت «Y-net»  اسراییل در شرایط کنونی برای گسترش جبهه خود با ایران، مناسبات خود با گرجستان و دولت باکو را توسعه می بخشد. همچنین گفته می شود که نمایندگی های جمع آوری اطلاعات جاسوسی و نظامی اسراییل در هر دو کشور فعالیت دارد.

صلح الدین اکبر رییس شورای یورو آتلانتیک بیان داشت، دولت باکو در دوره اخیر خط نزدیک شدن افراطی به اسراییل را در پیش گرفته است. همچنین باکو نسبت به ایران برخوردهای نامعقول و خشنی در پیش گرفته و تبلیغات علیه ایران را گسترش داده است.

صلح الدین اکبر گفت : دولت باکو در تحقق تحریمها علیه ایران نقشی فعال ایفا می کند. البته اگر باکو به پیشنهادات جدید ضد ایرانی اسراییل پاسخ مثبت دهد، ممکن است ایران نیز اقداماتی متقابل انجام دهد.

وی افزود : دولت باکو ( و به عبارت بهتر سران دولت باکو و برخی گروهها ) در توسعه مناسبات با اسراییل منافع شخصی نیز دارند.

وی وجود شبکه های جاسوسی صهیونیستی در ایران شمالی ( جمهور آذربایجان ) را تایید کرد و گفت: نمایندگی سیاسی هر کشوری می تواند نقش شبکه جاسوسی را نیز ایفا کند. علاوه بر این، کارفرمایان و اداراه های فرهنگی نیز می توانند این وظیفه را بر عهده بگیرند. با توجه به دشمنی اسراییل با ایران نباید از تمایل اسراییل به داشتن شبکه جاسوسی در جمهوری آذربایجان ( ایران شمالی ) تعجب کرد.

 

خبرنگاران باکو خواستار حمایت ایران شدند.

 

جمعی از خبرنگاران  روزنامه های مختلف باکو با مراجعه به سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو ،  نامه ای خطاب به دولت ایران تقدیم مسولین سفارت کردند.

در این نامه آمده است : سرزمین جمهوری آذربایجان در حقیقت بخشی از ایران بوده که با عهدنامه های گلستان  و ترکمانچای تحت اشغال روسیه قرار گرفت و پس از فروپاشی شوروی امید می رفت که دوباره به سرزمین نیاکان خویش ملحق شویم ، اما امیدهای مردم به یاس گرایید و در اتفاقی شوم ، بار دیگر این سرزمین تحت اشغال خارجی درآمد. قره باغ تجزیه شد و قرار داد دوستی در سال 1994 میان حیدر علی اف و ارمنستان امضا گردید. حیدر علی اف قراردادهای دیگری نیز با امریکا و سران صهیوینسم بین الملل امضا کرد و بدینگونه منابع نفت و گاز جمهوری آذربایجان که در واقع « ایران شمالی » است ، به بیگانگان واگذار شد. و در حقیقت بخش باقیمانده کشور نیز در اختیار غرب قرار گرفت.

 در نامه خبرنگاران باکو خطاب به جمهوری اسلامی ایران آمده است : طی ماههای اخیر ، صدها تن در جمهوری آذربایجان به اتهام فعالیت دینی ، آموزش قرآن در مساجد و تشکیل هیاتهای حسینی دستگیر و زندانی شده اند ،  ما از همه مسولین ایران و مسولین شیعیان بخصوص مراجع تقلید خواستار حمایتهای عملی هستیم.

ما از دولت جمهوری اسلامی میخواهیم نسبت به سرنوشت مردم جمهوری آذربایجان که در حقیقت بخشی از ملت بزرگ ایران هستند توجه بیشتری نشان داده و مانع از پایمال شدن حقوق ابتدایی میلیونها شیعه آذری توسط حاکمیت دیکتاتوری باکو شود.

نویسنده : حرکت آزادیبخش ایران شمالی ; ساعت ۱٢:۱۱ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٢/٥/۱٦
تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ مفسد بزرگ مالی جهان : الهام علی اف

الهام علی اف به عنوان مفسد مالی بزرگ معرفی شد.

 

به گزارش واحد خبر حرکت آزادیبخش ایران شمالی به نقل از روزنامه آزادی چاپ باکو ، رییس دولت باکو یکی از مفسدان بزرگ مالی جهان است که برای موسسات بین المللی  بررسی کننده فساد ، چهر های شناخته شده است.

این روزنامه نوشت :الهام علی اف به عنوان مفسد مالی در سال 2012 در جهان از سوی سازمان بین المللی تحقیقات در فساد و جرایم سازمان دهی (OCCRP) اعلام شد.

گفتنی است خانواده حیدر علی اف حدود بیست سال است که قدرت را در باکو در دست دارد. نفت و اقتصاد در اختیار طیفی از وابستگان این خانواده و افرادی چون الهام علی اف ، رامیز مهدی اف ، کمال الدین حیدر ، رونق عبدالله یف و...  است و این گروه ثروت و منابع کشور را مانند اموال شخصی در اختیار گرفته و دهها شرکت تجاری سود اور نیز ایجاد کرده اند.این در حالی است که با گذشت 17 سال از امضای آتش بس توسط حیدر علی اف و خاموشی مناقشه قره باغ ، اوارگان این مناقشه همچنان در چادرها و کپرها و تحت پوشش مراکز خیریه مانند کمیته امداد امام خمینی زندگی می کنند.

 

وزیر خارجه سابق اسراییل :

روابط بین اسراییل و دولت باکو گسترش خواهد یافت

 

آویگدر لیبرمن وزیر سابق امور خارجه رژیم صهیونیستی گفت : « روابط بین اسراییل و دولت باکو بیش از بیش گسترش خواهد یافت».

به گزارش واحد خبر حرکت آزادیبخش ایران شمالی ، لیبرمن در گفتگو با خبرنگار «وستنیک قفقاز» افزود :

تقویت روابط اسراییل با دولت باکو  و دولت قزاقستان مهم ترین دستاورد من در زمان فعالیت در وزارت امور خارجه اسراییل بوده است. و این مناسبات شرایط توسعه روابط دولت یهودی با کشورهای مسلمان را فراهم کرده است.

وی با ابراز امیدواری به این که پس از انتخابات در اسراییل مجددا به پست قبلی خود بازگردد، گفت: صرف نظر از نتیجه انتخابات، روابط اسراییل با کشورهای قفقاز و آسیای میانه همچنان ادامه خواهد یافت. به گفته وی، بین اسراییل و کشورهای مزبور قراردادهای طولانی مدت در زمینه های فروش اسلحه، فناوری های مدرن و تبادل علمی و فرهنگی موجود است.

 

سفیر آمریکا در ایروان: مرز ترکیه و ارمنستان باید باز بشود

 

به گزارش آپا، "جان هفیرن" سفیر آمریکا در ارمنستان در گفتگو با خبرنگاران در کنگره آمریکا، با بیان این که گروه مینسک تنها میانجی برای حل و فصل مناقشه قره باغ می باشد، لزوم گشایش مرز ترکیه و ارمنستان را مورد تاکید قرار داده است.

وی با اشاره به اهمیت توسعه روابط بین این دو کشور، در پاسخ به سوالی در مورد به موضوع «نسل کشی ارامنه» گفت : ارزیابی حوادث سال 1915 در صلاحیت سفرا نیست و مراجع مافوق در آمریکا از صلاحیت اظهار نظر در این رابطه برخوردارند.

وی افزود: وظیفه سفارت آمریکا کمک به تبدیل ارمنستان به کشوری امن و دموکراتیک است .

شایان ذکر است طی سالهای گذشته روابط ارمنستان و ترکیه سیر صعودی داشته و سفر رییس جمهور ترکیه به ارمنستان در راس یک هیات 120 نفری ، نقطه عطفی در روابط سیاسی ترکیه و ارمنستان محسوب می شود . روابط تجاری دو طف نیز رو به گسترش بوده و شرکتهای ترکیه اصلی ترین منبع تامین مواد غذایی ارمنستان هستند.

 

 

نامه سازمان آزادیبخش قره باغ به الهام علی اف

 

 سازمان آزادیبخش قره باغ با ارسال نامه ای به الهام علیف رییس دولت باکو، خواستار آزادی مدافعان قره باغ از زندان شد.

به گزارش واحد خبر حرکت آزادیبخش ایران شمالی ، در نامه سازمان آزادیبخش قرهب اغ به الهام علی اف ، موضوع آزادی " دکترمحسن صمداف" رهبر حزب اسلامی و "نگار یعقوبلو" از فعالان جوان حزب مساوات مورد توجه قرار گرفته است.

در این نامه همچنین با اشاره به این که 10 سال پیش گروهی از جوانان که بین مردم به عنوان پارتیزان های قره باغ شناخته می شدند، به اتهام ایجاد گروه مسلح غیرقانونی روانه زندان شده و همه آنها اکنون پس از طی مدت محکومیت شان آزاد شده اند، آمده است: «هدف اصلی این گروه جنگیدن در برابر نیروهای اشغالگر ارمنستان بود و تنها یکی از آنها به نام محمد محمداف که در 20 سالگی به حبس ابد محکوم شده بود، هم اکنون نیز در زندان به سر می برد. دادگاه عالی باکوبه توصیه دادگاه حقوق بشر اروپا در 5 فوریه مجددا به پرونده وی رسیدگی خواهدکرد. وی 10 سال است که در زندان به سر می برد و بیمار است. تنها فرزند مادر تنهایش می باشد که او نیز در بستر بیماری است.

در خواست دیگرمان در ارتباط با دکترمحسن صمداف رهبر حزب اسلامی است. وی به شدت بیمار است و امکان مرگ وی وجود دارد. دکتر صمداف نماینده طیف دینداران جامعه آذربایجان است. ادامه بازداشت وی ،دینداران و کسانی را که سعی در ایجاد همبستگی ملی را دارند، نگران می سازد و چنان چه در زندان اتفاقی برای وی بیافتد، این به سود جامعه و وحدت ملی نخواهد بود.

در پایان این نامه ضمن ابراز نگرانی از ادامه محکومیت نگار یعقوبلو از فعالان جوان مخالف دولت ، درخواست شده که با توجه به این که پدر این فعال سیاسی جوان از داوطلبان جنگ قره باغ بوده و خدمات ارزنده ای در مقابله با اشغالگران ارمنی داشته، نسبت به آزادی وی از زندان اقدام شود. 

گفتنی است بعد از به قدرت رسیدن حیدر علی اف ، جریان مردمی دفاع از قره باغ ( آمونلار ) که عده زیادی از آنان نیز در جنگ قره باغ کشته شده بودند ، مورد هجوم حیدر علی اف قرار گرفته و سرکوب شدند و روشن جواد اف رهبر آمونها نیز در باکو توسط ماموران امنیتی کشته شد.

نویسنده : حرکت آزادیبخش ایران شمالی ; ساعت ۱٢:٠۸ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٢/٥/۱٦
تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ تشکر فرماندار نخجوان از کمکهای ایران

فرماندار نخجوان :

ما محبت های همه جانبه ایران را فراموش نمی کنیم ؟! 

واصف طالب اف ، فرماندار نخجوان در دیدار با محسن پاک آیین سفیر جمهوری اسلامی ایران درباکو گفت : ما محبت های همه جانبه ایران را در دوران سخت مردم نخجوان فراموش نمی کنیم

به گزارش واحد خبر حرکت آزادیبخش ایران شمالی ، واصف طالب اف در دیدار با سفیر ایران در باکو، اتحاد و دوستی جمهوری اسلامی ایران و نخجوان را برای تحکیم مناسبات سودمند دانست و گفت: جمهوری آذربایجان دوست استراتژیک و همسایه قابل اعتمادی برای جمهوری اسلامی ایران است .

سفیر ایران در باکو نیز گفت: اراده مسوولان ایران بر تقویت روابط دوکشور است.

پاک آیین آینده مناسبات دو طرف را روشن توصیف کرد و گفت: ظرفیت‌های بسیاری در حوزه‌های سیاسی ، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی وجود دارد که باید شناسایی شده و در خدمت توسعه روابط فیمابین قرار گیرد.

گفتنی است جمهوری اسلامی ایران بعد از فروپاشی شوروی و در زمان مناقشه قره باغ با تامین گاز و برق و مواد غذایی ، نفت و بنزین و سایر مایحتاج  اهالی نخجوان مانع از ایجاد فاجعه انسانی در این منطقه شد . این کمکها به صورت رایگان انجام شد.

از آن زمان تاکنون نیز تانکرهای سوخت ، خودروهای باری و مسافری جمهوری آذربایجان برای تردد به نخجوان از خاک ایران استفاده می کنند . احداث جاده مرزی بیله سوار – جلفا توسط جمهوری اسلامی ایران برای ایجاد ارتباط زمینی بین نخجوان وباکو تاکنون میلیاردها دلار هزینه در بر داشته است.

با همه کمکهای گسترده ای که توسط جمهوری اسلامی به منطقه نخجوان شده و آقای واصف طالب اف فرماندار نخجوان بارها بر ان اعتراف کرده است ، متاسفانه طی ده سال گذشته ، اقدامات گسترده ضد ایرانی و ضد اسلامی در نخجوان اجرا شده که از جمله آنها ، تعطیلی شعبه کمیته امداد امام خمینی ، تعطیلی مسجد بزرگ حضرت زهرا ( سلام ا... علیها ) ، تعطیلی مدرسه علمیه حضرت امیرالمومنین ( علیه السلام ) ، سازماندهی حمله به کنسولگری جمهوری اسلامی در نخجوان توسط شعبه سازمان امنیت و شکستن شیشه های ساختمان سرکنسولگری ، رفتار اهانت آمیز با رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی در نخجوان و ... از جمله این اقدامات است ، اینگونه اقدامات ضد اسلامی و ضد ایرانی ، در واقع پاسخی است که از سوی حاکمان باکو و نخجوان به محبتهای گسترده ایران داده شده است .

 

آیا رهبر حزب اسلام و مرد اخلاق ایران شمالی ( جمهوری آذربایجان )

در آستانه شهادت است ؟

مرکز غیردولتی دفاع از آزای وجدان و اعتقادات دینی ایران شمالی (جمهوری آذربایجان ) با انتشار بیانیه ای از وخامت وضعیت جسمانی حاج محسن صمداف رئیس محبوس حزب اسلام این کشور ابراز نگرانی کرد .

به گزارش واحد خبر حرکت آزادیبخش ایران شمالی ( جمهوری آذربایجان ) ، در این بیانیه با انتقاد  از اینکه اطلاعاتی در خصوص وضعیت جسمانی وخیم محسن صمداف حتی  به وکیل وی نیز داده نمی شود، آمده است  ؛ با توجه به در حبس بودن حاج محسن صمداف ، دولت باید پاسخگوی هر گونه وخامت وضعیت جسمانی وی باشد.

در این بیانیه با تاکید بر اینکه حاج محسن صمداف زندانی عقیده محسوب می شود ، از ارگانهای ذیربط خواسته شده است تا زمینه حضور یک هیات پزشکی متخصص وبیطرف بر بالین رئیس حزب اسلام را فراهم سازند.

بر اساس این گزارش و بنقل از نزدیکان رئیس محبوس حزب اسلام ، گفته شده است محسن صمداف از یک ماه پیش از بیماری قبلی رنج می برد اما تاکنون اجازه دیدار به خانواده ، وکیل و پزشکان بیطرف با وی داده نشده است.

حاج محسن صمداف در ششم ژانویه 2011 و چهار روز پس از یک سخنرانی در انتقاد از سیاست حجاب سیتزی و اسلام هراسی توسط دولت باکو بازداشت و با پرونده سازی پلیس به دوازده سال حبس محکوم شد .

علاوه بر رئیس حزب اسلام ، بیش از 150 نفر از اسلامگرایان و مدافعان حجاب با اتهامات واهی در زندان بسر می برند که دو تن از آنها بنام حاج واقف عبداله اف معاون حزب اسلام و حجت الاسلام فضولی نوروزاف از فعالان اسلامی با اقدامات خاص دولت باکو ، ترور شده و به شهادت رسیده اند.

سران دهها نفر از تشکل های اجتماعی  ، اسلامی و مردمی جمهوری آذربایجان در دومین سالروز بازداشت حاج محسن صمداف با تاکید بر اینکه وی به علت ابراز عقیده زندانی شده است  خواهان آزادی وی شدند .

در حالی اخبار نگران کننده ای درباره وضعیت جسمانی دکتر محسن صمداف و احتمال شهادت وی شنیده می شود ، جمعیت روشنفکران جمهوری آذربایجان که یک تشکل مستقل محسوب می شود ، دکتر صکداف را به عنوان مرد اخلاق سال 2012 انتخاب کرد.

 

الدنیز قلی اف، رئیس جمعیت روشنفکران  جمهوری آذربایجان در جلسه شورای عالی این جمعیت با اعلام این خبر افزود: جمعیت روشنفکران ، هر سال اقدام به انتخاب فرد سال اخلاق از طریق کمیسیون خود می نماید، امسال نیز شورای عالی جمعیت با اکثریت آراء دکتر محسن صمداف رئیس زندانی حزب اسلام را به دلیل دفاع از اعتقادات ملی و ارزش های اسلامی و موقعیت اجتماعی سیاسی وی در جامعه به عنوان مرد سال اخلاق انتخاب کرد.

نویسنده : حرکت آزادیبخش ایران شمالی ; ساعت ۱٢:٠٦ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٢/٥/۱٦
تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک