حرکت آزادیبخش ایران شمالی


+ سفیر اسراییل در باکو : احساس امنیت نمی کنم

تظاهرات گسترده در شهر صابرآباد علیه دولت باکو

حدود پنج هزار تن از ساکنان بخش صابرآباد دست به تظاهرات زدند. تظاهرکنندگان قصد بستن پل بر روی رودخانه کر که جاده باکو با منطقه جنوب غربی کشور را بهم متصل می کند را داشتند که اماج حملات نیروهای ویژه پلیس اعزامی از باکو قرار گرفتند و در این میان دهها تن زخمی شده و اخباری درباره کشته شدن عده ای از معترضان نیز منتشر شده است.

به گزارش واحد خبر حرکت آزادیبخش ایران شمالی ، روزنامه اکسپرس چاپ باکو در باره این تظاهرات گسترده نوشت :

تظاهرکنندگان خواستار آزادی اوقتای گلعلی اف هماهنگ کننده ستاد جمعیت شهروندی «کر»، دیدار با فرماندار این شهر و اعزام نماینده ای از نهاد ریاست جمهوری به این منطقه شده اند. ساکنان روستای داداش بیگلی نیز به این تظاهرات پیوسته اند. در نتیجه درگیری بین پلیس و تظاهرکنندگان رخ داده است که طی آن عده ای زخمی و عده ای دستگیر شده اند.

حسن حسن اف معاون فرمانداری شهر صابرآباد ضمن حضور در این محل وعده داده است که مشکلات مردم حل و فصل خواهد شد. ولی، معترضان به وعده های وی باور نکرده و به طرف ساختمان فرمانداری شهر راهپیمایی کردند. تظاهرکنندگان ضمن شکستن صف نیروهای پلیس به طرف فرمانداری شهر حرکت کردند.

مردم روستاهای  بخش صابر صابر آباد سالهاست که به خاطر بی توجهی دولت باکو از کمترین امکانات رفاهی مانند برق و سوخت برخوردار نبوده و زندگی سختی را سپری می کنند. زمینهای کشاورزی منطقه توسط  افراد وابسته به حاکمیت اشغال و به شرکتهای اسراییلی اجاره داده می شود و شکایتهای پی در پی مردم نیز به جایی نمی رسد.

ناظم اسماعیل اف فرماندار شهر صابرآباد ضمن دیدار با تظاهرکنندگان اعلام کرده است که برای حل مشکلات تلاش خواهند کرد. اما معترضان اعلام کردند که فرماندار نیز جزو شبکه مافیای دولتی بوده و وعده های وی نیز دروغ است . اهالی خواستار رهایی زمینهای کشاورزی خود از چنگال شرکتهای اسراییلی شدند که با برخورداری از حمایت مقامات باکو در منطقه مستقر شده و زمینهای اهالی را اشغال کرده اند.

گفتنی است که جمعی از ساکنان صابر آباد  چندی پیش نیز در اعتراض به عدم پرداخت غرامت  توسط دولت و اعتراض به بی توجهی  دولت به این منطقه تظاهرات برگزار کرده و جاده شیروان ـ صابرآباد را بسته بودند.

سفیر اسراییل : در باکو احساس امنیت نمی کنم

 

سفیر رژیم صهیونیستی در باکو گفت : من ماههاست که به علت ماموریت خود  در باکو زندگی می کنم اما لحظه ای در این شهر احساس امنیت نکرده ام و همواره نگران هستم.

میخاییل لاون لوتم سفیر رژیم صهیونیستی در باکو طی گفتگو با شبکه تلویزیونی اسپیس ( وابسته به دولت باکو ) گفت : مناسبات بین دولت باکو و اسراییل در حد عالی است و درسایه تلاشهای  آقای الهام علی اف روز به روز روابط باکو با اسراییل توسعه می یابد و من مفتخرم که بگویم بیش از نیمی از نفت مورد نیاز تویط دولت باکو تامین می شود.

 وی افزود: بکار بردن کلمه « خوب » برای روابط  دولت باکو و دولت اسراییل بسیار کم است. من معتقدم که روابط دو دولت فوق العاده است.

سفیر اسراییل در باکو اظهار داشت : اگر چه روابط بین دولت باکو و اسراییل در سطح فوق العاده است اما متاسفانه مردم جمهوری آذربایجان به هیچ وجه نگاه مثبتی به اسراییل ندارند و علیرغم اینکه دولت باکو از اسراییل حمایت میکند ، هر از گاهی تظاهراتی علیه اسراییل برگزار می شود.

وی در پاسخ به سوالی درباره امنیت کارکنان سفارت و مراکز و شرکتهای اسراییلی در باکو گفت : واقعیت این است که من در باکو احساس امنیت نمی کنم و همواره نگران هستم ، زیرا امکان اینکه عملیاتی برای کشتن من یا همکارانم انجام گیرد وجود دارد. امیدوارم با توجهات جناب الهام علی اف روز ی برسد که مردم  جمهوری آذربایجان باور کنند که اسراییل یک دولت اشغالگر نیست.

شایان ذکر است  مردم مسلمان شهرهای باکو ، گنجه ، بردع و دیگر شهر های ایران شمالی بارها با برپایی تظاهرات  خواستار قطع روابط بین دولت باکو و رژیم صهیونیستی شده اند . به علت هراس از اقدامات مردمی ، سفارت رژیم صهیونیستی در باکو با وسایل مختلف از جمله دیوارهای سیمانی ، ایجاد مانع برای خودروها در خیابانهای منتهی به سفارت ، دسته های پلیس وِیژه و دوربینها و تجهیزات خاص حفاظت می شود . اینگونه حفاظت در باکو در بین سفارتخانه ها فقط از سفارت رژیم صهیونیستی انجام می گیرد و نشانه نگرانی و هراس دایمی دولت باکو و صهیونیستها از اقدامات عملی مردم برای برچیدن این سفارتخانه است. چندی پیش دولت باکو دو تن را به اتهام تلاش برای انجام عملیات مسلحانه درباره سفارت رژِیم صهیونیستی دستگیر کرده بود.

نویسنده : حرکت آزادیبخش ایران شمالی ; ساعت ۱٠:۳٥ ‎ق.ظ ; ۱۳٩۱/٩/٢٦
تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ اعتراف دولت باکو به تعلق قفقاز به ایران

اعتراف  رییس دولت باکو به تعلق

 هفده شهر قفقاز به ایران

 

علی اف  رییس دولت باکودر گفتگو با هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام ، به تعلق تاریخی هفده شهر قفقاز  به ایران اذعان کرد و از ایران در خواست کرد که منطقه قفقاز را حفظ کند.

اکبر هاشمی رفسنجانی که در زمان فروپاشی شوروی و رهایی اراضی قفقازی ایران از تسلط روسیه – که با انعقاد عهدنامه های ننگین گلستان و ترکمانچای از ایارن جدا شده بود – مسولیت ریاست جمهوری را برعهده داشت ، به واسطه روابط  دولتی و حتی شخصی خود با مسولان سیاسی جمهوری های رها شده از تسلط روسیه ارتباطات زیادی داشت و کمکهای خاصی نیز به این افراد و جمهوری های رها شده انجام می داد.

هاشمی رفسنجانی در تازه ترین گفتگوی  مطبوعاتی خود ، گوشه ای از دیدگاههای سران برخی جمهوری های  استقلال یافته را درباره ایران فاش کرد ، مسایلی که در کتابهای خاطرات هاشمی ذکر نشده اند و شاید جزو اسرار به شمار می روند.

 

به گزارش واحد خبر حرکت آزادیبخش ایران شمالی، هاشمی رفسنجانی در آخرین گفتگوی خود با فصلنامه مطالعات بین المللی به تمایل حیدر علی اف ( از کارگزاران دیرینه حزب کمونیست و سازمان ک گ ب شوروی ) برای الحاق جمهوری آذربایجان ( ایران شمالی ) به ایران اشاره کرد.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به دوره ریاست جمهوری خود گفت : سران برخی کشورهای مشترک‌المنافع بهترین دوستان من بودند و حامی آنها پس از استقلال، جمهوری اسلامی ایران بود که در زمان دولت من بود." "آقای نیازوف که کشورش مرکز مهم گاز منطقه است به من می‌گفت که شما بیایید گاز ترکمنستان را معامله کنید و در اختیار شما باشد تا این بحث‌ها پیش نیاید. در حال مذاکره بودیم که عمر دولت من تمام شد و دیگران دنبال نکردند."

هاشمی رفسنجانی افزود : در تاجیکستان، در قزاقستان، با این عظمت، اسرارشان را به ما می‌گفتند. چون آنها مرکز مهم فضایی شوروی سابق بودند. به علاوه مراکز مهم موشک‌های ده کلاهکی که به سمت دنیا نشانه گرفته بودند در آنجا بود و همه اینها را می‌گفتند که چه کار می‌کنند و با ما مشورت می‌کردند.

در این گفتگو که از طریق خبرگزاری فارس نیز منتشر شده ، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره کشورهای ایجاد شده در اراضی قفقازی ایران گفت :واقعاً در شمال ایران در قفقاز، گرجستان و جمهوری آذربایجان، صمیمی‌ترین دوست ما بودند." "در جمهوری آذربایجان در یک جلسه رسمی که خبرنگاران هم حضور داشتند، آقای حیدر علی‌اف به من گفت که هفده شهر قفقاز متعلق به شماست و باید اینها را حفظ کنید. ما با شما هستیم."

شایان ذکر است  پس از فروپاشی شوروی ، وضعیت فلاکت بار اقتصادی جمهوری های  نوپیدا مانند ایران شمالی ( جمهوری آذربایجان ) و ترکمنستان و ... را در برگرفت به حدی که در آن زمان حیدر علی اف که عنوان حاکم نخجوان ( رییس مجلس عالی نخجوان ) فعالیت داشت ، سوخت مورد نیاز خودروی خود را پیدا نمی کرد و سوخت مورد نیاز وی  و منطقه نخجوان را جمهور یاسلامی ایران تامین  می کرد. علاوه بر این ، وضعیت فلاکت بار اقتصادی و گرانی سرسام آور و از سوی دیگر فروپاشی مراکز اقتصادی و غارت آنها توسط مسولان ، موجب شیوع قحطی در این مناطق شده بود و در این وضعیت ، جمهوری اسلامی ایران میلیونها تن مواد غذایی و گندم به صورت رایگان به مردم اراضی قفقازی هدیه می کرد. حیدر علی اف هر هفته یا دوهفته یکبار در تبریز و تهران حضور می یافت . در این وضعیت حیدر علی اف خواستار الحاق مناطق قفقازی به ایران بود و به حقایق تاریخی مانند تعلق هفده شهر قفقاز به ایران ، آشکارا و در حضور خبرنگاران اعتراف می کرد ، اما  حیدر علی اف بعد از پیوند با امریکا و صهیونیسم و در اختیار قرار دادن منابع انرژی کشور در اختیار شرکتهای غربی  تحت عنوان  « قرار داد قرن »  و در حقیقت فروش امتیاز 80 در صد باقیمانده کشور به غرب و صهیونیسم ، نه تنها از با دشمنان  اسلام و ایران به همکاری پرداخت ، بلکه حتی حقایق تاریخی مانند تعلق 17 شهر قفقاز به ایران را منکر شد . حیدر علی اف در حمله امریکا به افغانستان و عراق به طور کامل با جورج بوش ( ریس جمهور جنایتکار امریکا ) همکاری کرد و علاوه بر اینکه زمین و آسمان ایران شمالی ( جمهوری آذربایجان ) را در اختیار نیروهای مسلح امریکا قرار داد ، صدها تن از سربازان ارتش باکو را برای کشتار مسلمانان به عراق و افغانستان اعزام کرد که عده ای از این نیروهای اشغالگر نیز کشته شدند. به پاس خدمات گسترده حیدر علی اف به امریکا و صهیونیسم ، دولتهای غربی از دستیبابی فرزند وی ( الهام علی اف ) به قدرت حمایت کردند و اکنون قریب 20 سال است که خانواده حیدر علی اف حاکمیت باکو را در اختیار گرفته و به طرز دیکتاتوری حکومت می کنند.

دولت باکو مواضع خود را همواره بر اساس سیاستهای غرب تنظیم میکند و دشمنی با مسلمانان افغانستان و عراق ، همکاری با صهیونیسم علیه مقاومت لبنان و فلسطین و تبلیغ علیه گروههای مقاومت ، دشمنی با نظام سوریه ، و فعالیت مستمر علیه جمهوری اسلامی ایران بخصوص همکاری اطلاعاتی با امریکا و صهیونیسم ، حمایت از گروههای تروریست ضد ایرانی و تبلیغ علیه  ایران و تشیع و مرجعیت شیعه از اقدامات دایمی دولت باکو می باشد.

دولت الهام علی اف اخیرا  دهها تن از اسلامگرایان  ، روحانیون و فعالان هیاتهای مذهبی را دستگیر و زندانی کرده است.

نویسنده : حرکت آزادیبخش ایران شمالی ; ساعت ۱٠:۳٢ ‎ق.ظ ; ۱۳٩۱/٩/٢٦
تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ خبرنگاران باکو خواستار حمایت ایران شدند.

دولت باکو ، شعبه نمایندگی حکومتهای خارجی است.

 

حکومت باکو کشور خود را زیر پای اسراییل انداخته است؛ روزنامه «گوندوز» چاپ باکو با اشاره به اخبار منتشر شده درباره واگذاری یک فرودگاه و پایگاه نظامی توسط دولت باکو به رژیم صهیونیستی نوشت : سالهاست که دولت باکو ، کشور را دربست به رژیم صهیونیستی و امریکا تحویل داده است.

نشریه باکو از قول عاکف حمید اف تحلیلگر سیاسی نوشت : بیست درصد از اراضی کشور به ارمنستان و هشتاد درصد بقیه نیز به امریکا و رژیم صهیونیستی واگذار شده است و بدینگونه سراسر کشور ما میان کشورهای خارجی تقسیم شده است و در ایم میان اجاره واگذاری کشور نیز به جیب خاندان علی اف و گروه حاکم سرازیر می شود. دولت الهام علی اف در حقیقت شعبه نمایندگی امریکا و متحدان اوست.

شایان ذکر است در قانون اساسی باکو ، واگذاری پایگاه به کشورهای خارجی ممنوع شده است اما مدتی قبل رژیم باکو ، دکترین نظامی جدیدی به تصویب پارلمان و امضای علی اف رساند که بر طبق آن ، واگذاری پایگاه به کشورهای بیگانه و پذیرش نیروهای مسلح خارجی در صورت ضرورت امکان پذیر می شود.

 

 نزدیکی به اسراییل چه نتیجه ای برای حاکمیت به همراه خواهد داشت؟

 

اقدامات افراطی دولت باکو برای تامین منافع رژیم صهیونیستی حتی سبب اعتراض روزنامه های غربگرای باکو نیز شده است.

روزنامه آزادی چاپ باکو نوشت :

دیدار الهام علی اف رییس دولت باکو در چارچوب نشست امنیت هسته ای سئول با« دان مریدور» وزیر امور سرویس مخفی اسراییل به قدر کافی سوال برانگیز می باشد. زیرا وی از باکو خواسته است تحریم علیه ایران را تشدید کند. اکنون سوال اصلی این است که دولت باکو چه واکنشی به این پیشنهاد نشان خواهد داد. زیرا در صورت پاسخ مثبت الهام علی اف به این پیشنهاد مناسبات با ایران که بدون اینها هم بحرانی است، بحرانی تر خواهد شد.

به گزارش واحد خبر حرکت آزادیبخش ایران شمالی ، صلح الدین اکبر افزود : رسانه های صهیونیستی اخبار جدیدی در مورد روابط این کشور با آذربایجان و فعالیتش در منطقه قفقاز جنوبی منتشر کرده اند. بنا به نوشته سایت «Y-net»  اسراییل در شرایط کنونی برای گسترش جبهه خود با ایران، مناسبات خود با گرجستان و دولت باکو را توسعه می بخشد. همچنین گفته می شود که نمایندگی های جمع آوری اطلاعات جاسوسی و نظامی اسراییل در هر دو کشور فعالیت دارد.

صلح الدین اکبر رییس شورای یورو آتلانتیک بیان داشت، دولت باکو در دوره اخیر خط نزدیک شدن افراطی به اسراییل را در پیش گرفته است. همچنین باکو نسبت به ایران برخوردهای نامعقول و خشنی در پیش گرفته و تبلیغات علیه ایران را گسترش داده است.

صلح الدین اکبر گفت : دولت باکو در تحقق تحریمها علیه ایران نقشی فعال ایفا می کند. البته اگر باکو به پیشنهادات جدید ضد ایرانی اسراییل پاسخ مثبت دهد، ممکن است ایران نیز اقداماتی متقابل انجام دهد.

وی افزود : دولت باکو ( و به عبارت بهتر سران دولت باکو و برخی گروهها ) در توسعه مناسبات با اسراییل منافع شخصی نیز دارند.

وی وجود شبکه های جاسوسی صهیونیستی در ایران شمالی ( جمهور آذربایجان ) را تایید کرد و گفت: نمایندگی سیاسی هر کشوری می تواند نقش شبکه جاسوسی را نیز ایفا کند. علاوه بر این، کارفرمایان و اداراه های فرهنگی نیز می توانند این وظیفه را بر عهده بگیرند. با توجه به دشمنی اسراییل با ایران نباید از تمایل اسراییل به داشتن شبکه جاسوسی در جمهوری آذربایجان ( ایران شمالی ) تعجب کرد.

 

خبرنگاران باکو خواستار حمایت ایران شدند.

 

جمعی از خبرنگاران  روزنامه های مختلف باکو با مراجعه به سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو ،  نامه ای خطاب به دولت ایران تقدیم مسولین سفارت کردند.

در این نامه آمده است : سرزمین جمهوری آذربایجان در حقیقت بخشی از ایران بوده که با عهدنامه های گلستان  و ترکمانچای تحت اشغال روسیه قرار گرفت و پس از فروپاشی شوروی امید می رفت که دوباره به سرزمین نیاکان خویش ملحق شویم ، اما امیدهای مردم به یاس گرایید و در اتفاقی شوم ، بار دیگر این سرزمین تحت اشغال خارجی درآمد. قره باغ تجزیه شد و قرار داد دوستی در سال 1994 میان حیدر علی اف و ارمنستان امضا گردید. حیدر علی اف قراردادهای دیگری نیز با امریکا و سران صهیوینسم بین الملل امضا کرد و بدینگونه منابع نفت و گاز جمهوری آذربایجان که در واقع « ایران شمالی » است ، به بیگانگان واگذار شد. و در حقیقت بخش باقیمانده کشور نیز در اختیار غرب قرار گرفت.

 در نامه خبرنگاران باکو خطاب به جمهوری اسلامی ایران آمده است : طی ماههای اخیر ، صدها تن در جمهوری آذربایجان به اتهام فعالیت دینی ، آموزش قرآن در مساجد و تشکیل هیاتهای حسینی دستگیر و زندانی شده اند ،  ما از همه مسولین ایران و مسولین شیعیان بخصوص مراجع تقلید خواستار حمایتهای عملی هستیم.

ما از دولت جمهوری اسلامی میخواهیم نسبت به سرنوشت مردم جمهوری آذربایجان که در حقیقت بخشی از ملت بزرگ ایران هستند توجه بیشتری نشان داده و مانع از پایمال شدن حقوق ابتدایی میلیونها شیعه آذری توسط حاکمیت دیکتاتوری باکو شود.

 

نویسنده : حرکت آزادیبخش ایران شمالی ; ساعت ۱٠:۳٠ ‎ق.ظ ; ۱۳٩۱/٩/٢٦
تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک